החלשות הדולר במוקד

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp

החלשות הדולר במוקד

במהלך היומיים של יום שני ויום שלישי השבוע השקל נחלש משמעותית מול הדולר מהרמה של 3.57 ב 20/05 לרמה של 3.62 בסוף 21/05 . 5 אגורות בטווח זמן קצר כל כך!
מוקדם יותר ה-OECD הוריד את תחזית הצמיחה של ישראל ל-2019 ל-3.1% ול-3.2% ב-2020.
בנובמבר 2018 העריך הארגון כי הצמיחה ב-2019 תעמוד על 3.5% וב-2020 תהיה 3.3%.
יחד עם זאת חשוב לשים לב להודעה של בנק ישראל אחרי החלטת הריבית שמבהירה כי הבנק רואה בהתחקות השקל כגורם עיקרי שמעכב את המשך עליית האינפלציה לכיוון מרכז היעד. מכאן שהשוק יכול להעריך שהבנק עשוי לפעול נגד התחזקות משמעותית נוספת בכלים שונים.
במידה ובנק ישראל לא ישתמש בכלים העומדים לרשותו כמו הפחתת ריבית והתערבות בשוק המט"ח התחזקות השקל עשויה להתחדש. אומנם לשקל חדש יש גם צדדים חיוביים כמו הוזלת המוצרים והשירותים המיובאים לישראלים אך מבחינת בנק ישראל עיקר הדאגה שלו נובעת מחוסר עמידתו ביעד יציבות המחירים שעשויה לפי התאוריה לגרום לנזקים של "אי וודאות".
התחזקות השקל עדיין לא התבטאה במדד המחירים לצרכן וישנה הערכה שהשפעת השקל החדש תגיע במהלך שנה הקרובה מה שתומך בתחזית האינפלציה הנמוכה ל 12 חודשים הבאים – 0.8%
מחד בנק ישראל מעונין בשקל חלש יותר ואף חושש מהתחזקות, מאידך הבנק מעוניין לעמוד בטווח יעד האינפלציה אשר נע ברצוע של 1% – 3%.

 

סטיות התקן הנמוכות בצמד דולר שקל, בשילוב פער ריבית אדיר בין הריבית הדולרית לריבית השקלית, אשר מתבטא בנקודות שליליות מאוד. מקשה מאוד על היצואנים לבצע עסקאות גידור אטרקטיביות. אופציות ה PUT אומנם יחסית זולות אך עדיין הפרמיה גבוהה באופן אבסולוטי, ועל כן לקוח אשר מעוניין להוזיל או לחלופין לבצע עסקה ללא עלות, מגלה שהמשימה קשה מאוד. במצב עולם זה, אין מנוס ועל מנת להקטין סיכון יש לשלם על עסקאות הגנה!

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp

אפסייד פיננסי

חברת אפסייד פיננסי הראל בע"מ הינה חברה העוסקת במתן ליווי כלכלי-פיננסי וניהול סיכונים פיננסים. החברה מתמחה בניהול סיכו​​​​נים פיננסים בהתאם לצורכי הלקוח: חשיפות מט"ח, סחורות, ריביות ואינפלציה.​​​​​​​​​​​​​​​​​ החברה מחזיקה ברשיון לשיווק השקעות של הרשות לני"ע.

סקירות אחרונות

השאירו תגובה

דילוג לתוכן